Crusader Suns
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Crusader Suns

Ikariam's Allianz
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Απόδοση συγκομιδής υλών...

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
u-nick
Εκτοξευτης
Εκτοξευτης



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : Π. Φάληρο

Απόδοση συγκομιδής υλών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απόδοση συγκομιδής υλών...   Απόδοση συγκομιδής υλών... EmptyΣαβ Ιουν 21, 2008 10:17 am

Έχω προσέξει ότι στο σημείο όπου ορίζουμε τον αριθμό των εργατών που θα δουλεύουν για την συγκομιδή των αγαθών στο νησί, ενώ εγώ βάζω τον μέγιστο δυνατό αριθμό (από τον δρομέα της μπάρας), υπάρχουν κάποιοι άλλοι παίκτες στο νησί που έχουν πολλούς περισσότερους και έχουν και μικρότερο level.
Πχ με level 16 εγώ, βάζω 300 εργάτες μέγιστο και κάποιος άλλος με level 14 έχει 400 και προφανώς έχει μεγαλύτερο λαμβάνειν. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξήσω και τη δική μου απόδοση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alkibiades
Εκτοξευτης
Εκτοξευτης



Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2008

Απόδοση συγκομιδής υλών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόδοση συγκομιδής υλών...   Απόδοση συγκομιδής υλών... EmptyΣαβ Ιουν 21, 2008 10:33 am

εχεις κανει ερευνα τα χερια βοηθειας?????

με αυτα μπορεις να βαλεις παραπανω εργατες, αλλα συνηθως δεν αξιζει!

εχω 242 εργατες σε γυαλι και βγαζω 159 ανα ωρα χωρις χερια βοηθειας
με χερια βοηθειας θα ειχα 363 εργατες και θα εβγαζα...................179 γυαλι

δεν αξιζει να βαλω 120 εργατες παραπανω, για να βγαζς +20

καλυτερα να βγαζω λεφτα και να αγοραζω το παραπανω γυαλι!


Με τιμες
Αλκιβιαδης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sadamiraq2k8
Στρατηγος(admin)
Στρατηγος(admin)
Sadamiraq2k8


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονικη

Απόδοση συγκομιδής υλών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόδοση συγκομιδής υλών...   Απόδοση συγκομιδής υλών... EmptyΣαβ Ιουν 21, 2008 11:26 am

Αυτο που λει ο alkiviades ειναι αληθεια,δεν αξιζει τοσο πολυ να υπερφορτωσεις τα προιονιστηρια και τα ορυχεια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://crusadersuns.forumgreek.com
u-nick
Εκτοξευτης
Εκτοξευτης



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : Π. Φάληρο

Απόδοση συγκομιδής υλών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόδοση συγκομιδής υλών...   Απόδοση συγκομιδής υλών... EmptyΣαβ Ιουν 21, 2008 12:58 pm

Ευχαριστώ παιδιά.
Όντως δεν αξίζει αν είναι έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vaggoulas
Εκτοξευτης
Εκτοξευτης
Vaggoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2008
Ηλικία : 39
Τόπος : ioannina

Απόδοση συγκομιδής υλών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόδοση συγκομιδής υλών...   Απόδοση συγκομιδής υλών... EmptyΣαβ Ιουν 21, 2008 4:20 pm

χμμμ!! Νομίζω ότι αξίζει να το ξανακοιτάξετε αυτό!!! Κατά τη γνώμη μου αξίζει σίγουρα η υπερφόρτωση του πριονηστηρίου γιατί είναι σχεδόν 1 προς 1 η απόδοση, και ίσως να αξίζει η υπερφόρτωση σε μάρμαρο και κρασί οπου έχεις και το θαύμα για 10% επιπλεον πόρους....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alkibiades
Εκτοξευτης
Εκτοξευτης



Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2008

Απόδοση συγκομιδής υλών... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόδοση συγκομιδής υλών...   Απόδοση συγκομιδής υλών... EmptyΚυρ Ιουν 22, 2008 12:32 pm

Vaggoulas έγραψε:
χμμμ!! Νομίζω ότι αξίζει να το ξανακοιτάξετε αυτό!!! Κατά τη γνώμη μου αξίζει σίγουρα η υπερφόρτωση του πριονηστηρίου γιατί είναι σχεδόν 1 προς 1 η απόδοση, και ίσως να αξίζει η υπερφόρτωση σε μάρμαρο και κρασί οπου έχεις και το θαύμα για 10% επιπλεον πόρους....

μην ξεχνας οτι ολα εξαρτωνται απο το ποσο χρυσο σου δινει ο καθε πολιτης

αν δεν κανω λαθος σου δινει 32 χρυσο, οποτε, αν βρισκεις να αγορασεις με το 20 τοτε δεν συμφερουν καθολου τα χερια βοηθειας, γιατι με τα χρηματα θα αγορασεις αρκετα παραπανω πορους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απόδοση συγκομιδής υλών...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Crusader Suns :: ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ :: Ερωτησεις Και Αποριες-
Μετάβαση σε: